Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Karakaş, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Prof. Dr. Mustafa Solak’tan devraldı.

AKÜ Rektörlüğü Yönetim Kurulu Salonunda gerçekleştirilen devir teslim törenine AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ eski Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, AFSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Aslan ile Prof. Dr. Ümit Dündar, AKÜ fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri, meslek yüksekokulu müdürleri, idari yöneticiler katıldı.

“Bu bir bayrak değişimi”

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyon Kocatepe Üniversitesinde bir bayrak değişimi yaşandığını dile getirdi. 1993 yılında başladığı çalışma hayatına rektör olarak devam edeceğini ifade eden Karakaş, “Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Solak 20 yılı aşkındır üniversitemize hizmet ediyor. Bunun 8 yılını rektörlük göreviyle sürdürdü. Şahsım ise 8 yıl içerisinde rektör danışmanlığı, dekanlık daha sonra rektör yardımcılığı görevlerinde bulundum. Bu süre içerisinde kendisinden çok şey öğrendim. İş takibi, karar alırken istişareye önem vermesi ve önemli kritik kararları soğukkanlılıkla alması gibi sayabileceğimiz konularda kendisinden çok şey öğrendik. Bu süre içerisinde gerek fiziki altyapı gerekse akademik süreçlerle ilgili üniversitemize geçekten çok büyük katkıları oldu” dedi. Haberin devamı için tıklayınız.. 

 

 

09 Mayıs 2019, Perşembe 324 kez görüntülendi